Sołectwo Marczów
   Strona Główna Panel SołtysaMaj 23 2015 01:37:26   
 Nawigacja
Strona Główna
Panel Sołtysa
Fakty i mity o Marczowie
Galeria
Polecane strony
Kontakt
Komunikacja
Baza Noclegowa
Historia sołectwa
Kronika ks. Sommera
 Polecamy
SPŁYW RZEKĄ BÓBR
***
PORTALE REGIONALNE
***
PODRÓŻE. UCHWYCONE CHWILE
***
PRZEŹDZIEDZA – PORY ROKU
***
SPACERKIEM PO MARCZOWIE
 Reklama firmy
Premium Solar
***
Sanus Eris
***
ZOO Farma w Łącznej
***
OSK Pan Samochodzik
***
Stadnina i Pensjonat Jaskółka
 Rekalma strony
Ogłoszenia Lwóweckie
***
Lwówek
***
Co w regionie
***
Przeździedza info
***
Sołectwo Nielestno
***
Modrzewie Wieś
***
Lwówek, Bolesławiec, Świeradów, Lubań
***
Kraina domów przysłupowych
***
Perfect Garden
***
Artur Zych
  I Gminne Śniadanie na trawie w sobotę w Przeździedzy
I Gminne Śniadanie na trawie w sobotę w Przeździedzy
  Zebranie wiejskie
Ogłoszenie Sołtysa

W czwartek 21 maja o 17:00 odbędzie się II w tym roku zebranie wiejskie z Burmistrzem Miasta i Gminy Wleń. Spotkaniu przewodniczyła będzie Rada Sołecka Wsi Marczów. W trakcie spotkania omówione zostaną tematy związane z powołaniem OSP w Marczowie oraz sprawy bieżące. Serdecznie zapraszamy
  Zebranie komitetu i rady sołeckiej
Jubileusz 7oo-lecia Ogłoszenie Sołtysa

W środę 20 maja o godzinie 18:30 odbędzie się Zebranie Komitetu Organizacyjnego Jubileusz 700-lecia wsi Marczów oraz posiedzenie rady sołeckiej ws. organizacji jubileuszu. Serdecznie zapraszamy.
  Z Sommerem "za pan brat" - kronika na półmetku
Zapiski starej kroniki

Kronika Märzdorf am Bober spisana przez Bernarda Sommera to źródło wiedzy na temat naszej miejscowości. Dzięki życzliwości tłumaczy- Sabiny Breden oraz Małgorzacie Materny możemy co jakiś czas publikować tłuczenia dziejów, które wiążą się z przedwojennym życiem naszej wsi.
  Po I turze Wyborów Prezydenckich
Wybory prezydenckie

W dniu wczorajszym Polska dokonała wyboru kandydatów II tury wyborów Prezydenckich. Zwycięzcą okazał się Andrzej Sebastian Duda, który 24 maja mierzy się z Prezydentem Bronisławem Marią Komorowskim. Wyniki Wyborów w Obwodowej Komisji Wyborczej w Marczowie wyglądają jednak nieco inaczej niż te mierzone w skali krajowej.
  Właściciel poszukiwany
Właściciel poszukiwany

Mieszkańcy Bełczyny poszukują właściciela suczki, która błąkała się we wsi. Pies jest zadbany, wyposażony w smycz i obrożę.
  Zatrzymajmy wiek miniony
Zatrzymajmy wiek miniony

8 maja przypadnie 70 rocznica zakończenia w Europie II Wojny Światowej, po niej nastąpił czas przesiedleń. Ludność Polską zmuszono do opuszczenia swoich domów położonych na terenie dzisiejszej Białorusi, Ukrainy i Litwy. Skierowano ich na teren Śląska i Pomorza Zachodniego, skąd z kolei przesiedlono mieszkających do 1945 roku Niemców.

Czas przesiedleń to zarówno dla jednej jak i drugiej strony czas trudny, wzbudzający skrajne emocje. Co zastali Polacy przybyli do Marczowa w 1945 i 1946 roku i jak zaczęli odbudowywać w tym kawałku Europy Polską tożsamość? - zapytajmy ich sami i zatrzymajmy miniony wiek.
  Wybory prezydenckie 2015
Wybory prezydenckie

W najbliższą niedzielę, 10 maja odbędą się w Polsce wybory prezydenckie. Chętnych do piastowania stanowiska Głowy Państwa znalazło się aż jedenastu.

  Dzień otwartych domów przysłupowych 31 maja 2015
Dzień otwartych Domów Przysłupowych

31 maja 2015 r. odbędzie się kolejny dzień otwartych domów przysłupowych. Tego dnia zainteresowani architekturą rodzimą Górnych Łużyc oraz południowo-zachodnich rubieży Śląska będą mogli podziwiać udostępnione przez właścicieli tradycyjne domostwa.

Spośród biorących z terenu Polski 30 prezentowanych domów aż 7 to budynki będące w obrębie powiatu lwóweckiego miedzy innymi Kuźnia w Przeździedzy, Muzeum Przesiedleńców w Pławnej Górnej czy przysłup pobliskiej Bystrzycy.
  Kolektory w gminie ?
Kolektory w gminie

Przekazanie informacji o potencjalnej możliwości budowy elektrowni fotowoltaicznej, będzie jednym z tematów VII Sesji Rady Miasta i Gminy Wleń która odbędzie się 7 maja 2015 o godzinie 14:00 w sali OKSiT. Urzędnicy pochylą się nad tematem bioenergii, która może być zbawienną alternatywą do aktualnie wykorzystywanych źródeł i zarazem ogromną szansą na ekologiczny rozwój Gminy.
  Pociągiem na majówkę
Pociągiem na majówkę

Od dzisiejszego popołudnia rozpoczyna się okres zwany majowym długim weekendem, weekendem świątecznym. W kolejnych dniach 1, 2 i 3 maja czas na chwilę zwolni a majowe święta wypełni śmiech, gwar, zabawa i wspólna rodzinna integracja na świeżym powietrzu przy grillu czy na wspólnych eskapadach.

Właśnie z myślą o majowych wycieczkowiczach Koleje Dolnośląskie wprowadziły w okresie „Majówki” ale i w czasie pozostałych weekendów miesiąca specjalną ofertę - „Powrót gratis”. Skierowana jest ona do pasażerów wybranych linii w tym także Kolei Doliny Bobru z Jeleniej Góry przez Lwówek Śląski do Zebrzydowej.
Strona 1 z 33 1 2 3 4 > >>
 Na skróty
 Facebook - znajdź nas !
Strona
 Kontakt z Sołtysem
Sołectwo
 Wydarzenia
31 maja 2015
Dzień otwartych domów przysłupowych
3-4 lipca 2015
7oo-lecie Marczowa. Aktualizacja
 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 52
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ster
 Pogoda
 Shoutbox Marczów
trwa inicjalizacja, prosze czekac,
 Zegar
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
 Widzenia
Dziś odwiedziło nas
Gości. Dziękujemy
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
319790 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie